Blog

Czyszczenie maszyn i urządzeń przemysłowych

W procesach przemysłowych korzysta się z maszyn i urządzeń, której jak wiadomo podlegają nie tylko zużyciu. Ale bardzo często także brudzą się w czasie trwania tego procesu. To mogą być resztki materiałów do produkcji, albo powstający czasie produkcji nalot. Niektóre zanieczyszczenia mają charakter stały, gdyż mocno przywierają do części, a inne nieco bardziej sypki. Wtedy, gdy stanowi je proszek, który obsypuje się po ściankach poszczególnych turbin.

Zanieczyszczenia i ich rodzaje
Wśród zanieczyszczeń, można znaleźć różne ich rodzaje. Dzielimy je więc na zanieczyszczenia lekkie i nieco bardziej stałe. Te lekkie, to takie, które mogą spowodować, że oczyszczenie powierzchni nastąpi samoczynnie, albo po użyciu zwykłych metod czyszczenia, takich jak przetarcia, czy wdmuchiwanie powietrza. Bardzo często, takie sposoby oczyszczania stosuje się w normalnych procesach produkcji, na co dzień, albo raz w tygodniu. W zależności od specyfikacji wykonywanej przez maszyny i urządzenia pracy, ale także zaleceń producenta.
Zanieczyszczenia stałe
To bardziej oporny rodzaj zanieczyszczeń, który jest o wiele trudniejszy do usunięcia, w normalnym procesie oczyszczania powierzchni maszyn i urządzeń. Tego rodzaju zanieczyszczeń nie da się pozbyć w zwyczajny sposób, dlatego warto raz na jakiś czas wyłączyć maszyny i urządzenia, a następnie poddać je oczyszczeniu przemysłowemu. Do jego wykonania stosuje się drobinki suchego lodu, którym określany jest zamrożony dwutlenek węgla. Ten rodzaj drobinek, nie powoduje uszkodzeń powierzchni, które są dzięki niemu oczyszczane.

Przemysł spożywczy
I znajduje zastosowanie na przykład w przemyśle spożywczym, bo w żaden sposób nie wpływa na zmianę środowiska produkcyjnego. To znaczy nie powoduje powstania substancji trujących, ani drobinek, które mogłyby w jakiś sposób zanieczyścić później produkty w taki sposób, że mogłoby to spowodować ich skażenie. A jak wiadomo, w przypadku produktów spożywczych, może to mieć ogromne znaczenie i wpływ na całą produkcję.

 
Dane firmy

Avant Grupa Raden
ul. Naftowa 4,
65-001 Zielona Góra

Skontaktuj się z nami

Tel: +48 606 400 828

Email: raden@raden.pl