Blog

Obniżanie temperatury na halach

Pracujący w halach ludzie, którzy obsługują często bardzo skomplikowane maszyny, wiedzą co to znaczy gorąco. Zwłaszcza w ostatnich dwóch latach temperatury w ciągu kilku tygodni, dały się nam we znaki. I chociaż latem, to normalne, a nawet traktowane z życzliwością przez letników zjawisko, były też takie, momenty, które można by określić, jako trudne. To było wtedy, gdy organizm mocno się odwadniał, a sił do pracy było coraz mniej. Nie pomagało też ani chłodzenie się, ani stosowanie żadnych, domowych sposobów. A jeśli już to na bardzo krótki czas.

Klimatyzowane pomieszczeń


Z jednej strony, to dobre rozwiązanie w lokalach użytkowych, takich jak miejsca użyteczności publicznej. Jednak te sprawdzają się na małych powierzchniach, w dodatku w takich inwestycjach, które są dość kosztowne, a ich stopa zwrotu jest naprawdę duża w skali miesiąca i roku, a także długo planowo. W halach, takie rozwiązanie może nie być zbyt ekonomiczne, generować duże koszty samej instalacji, ale potem stanowić tylko problem w eksploatacji, ze względu na dość wysokie koszty jej utrzymania, ale także specyfikę zastosowania. A ponadto przez większą część roku, stać potem, jako rozwiązanie, zupełnie zbędne i niemające zastosowania. Jej montaż nie ma więc większego sensu w przypadku hal przemysłowych, produkcyjnych, czy magazynowych.

Elementy dachu


Te okazują się kluczowe, jeśli chodzi o możliwość obniżenia temperatury. A pokrycie ich odpowiednimi środkami, jest w stanie obniżyć temperaturę o kilka stopni. A to może mieć dobry wpływ na komfortowe warunki pracy w środku. Ponad to, takie działanie ma nie tylko znacznie niższe koszty, nie generuje żadnych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, jak to miało zastosowanie w przypadku klimatyzacji. A dodatkowo zimą, może być zupełnie neutralne dla temperatury, a nawet działać, jako dodatkowa forma izolacji pomieszczenia, zabezpieczająca je przed nadmierną utratą ciepła. A ponadto jest odporne na przywieranie zanieczyszczeń. I pozwala na swoistą impregnację dachu w celu zabezpieczenia go przed uszkodzeniami.

 
Dane firmy

Avant Grupa Raden
ul. Naftowa 4,
65-001 Zielona Góra

Skontaktuj się z nami

Tel: +48 606 400 828

Email: raden@raden.pl